21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Święto, wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych, powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Idea tego dnia do dziś jest niezmienna: Bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy. Walka i zawiść szkodzą, a nie budują.

Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony w ponad 180 krajach i ma wymiar – mniej polityczny, a bardziej społeczny. Celem tego święta jest uwrażliwianie ludzi, wzbudzanie w nich pozytywnych emocji oraz wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.

Przesłanie akcji jest proste:

– bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta,
– pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy światu, wraca do nas z nawiązką!
– w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra, którym warto się dzielić.

Znajdź się wśród życzliwych!!
W tym roku, z powodu zagrożenia pandemią i konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa, obchody Dnia Życzliwości w SP 29 odbyły się online. Samorząd Uczniowski zaprosił Uczniów, Nauczycieli i Rodziców do stworzenia wspólnego albumu pod hasłem: „Życzliwi”, na który złożyły się zdjęcia z naszych działań. Powstały kartki z życzliwymi pozdrowieniami, Życzliwe Plakaty, wiersz, portrety Życzliwego Stworka.
Na zajęciach online niektórzy uczniowie włączyli kamerki i założyli żółte koszulki.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach Dnia Życzliwości w naszej szkole.