15 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie przedstawicie naszej szkoły, pani dyrektor Elżbieta Jurek, polonistka Agnieszka Puta oraz uczniowie: Wiktoria Karpińska, Alicja Butkiewicz i Krzysztof Kaniuka, odebrali z rąk Akademii Mistrzów Mowy Polskiej niezwykłą nominację do tytułu „Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej”. Nagroda ta przyznawana jest placówkom, inicjatywom lub instytucjom, mającym niekwestionowane zasługi w pielęgnowaniu najlepszych wzorców językowych. Wyróżnienie – tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej Vox Populi – przyznaje również publiczność w głosowaniu ogólnopolskim. Dlatego prosimy o głosy, które można oddawać codziennie drogą internetową. Wystarczy kliknąć na link poniżej i wybrać:

Zagłosuj 🙂

Podczas uroczystości o naszych działaniach na rzecz polszczyzny mówiła Wiktoria Karpińska. Zachęcamy do obejrzenia wystąpienia.

Jesteśmy pierwszą w historii szkołą podstawową nominowaną do tego tytułu. Jakie uzasadnienie przedstawił Akademii nasz promotor, Mistrz Mowy Polskiej, Krzysztof Jakubiec? Przeczytajcie: Nominacja do tytułu Kuźnia Mistrzów.