Dziś w południe nasz tegoroczny absolwent – Bartosz Mysera, wziął udział w finale Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego, w kategorii: sztuka plastyczna. Swój awans do finału uczeń wywalczył pod koniec klasy ósmej.
Zadaniem 20 finalistów było stworzenie w ciągu 1,5h (dowolną techniką) ilustracji do książki rosyjskiego autora. Bartosz przedstawił swoją propozycję okładki do „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułchakowa. Podczas finału towarzyszył mu nasz nauczyciel języka rosyjskiego – p. Kamil Dyjankiewicz.
Pierwotnie finał zaplanowany był na początek września, w Moskwie.
Z powodu epidemii został on przeniesiony do sieci. Organizatorzy jednak nie wykluczają, że uda się w przyszłym roku zorganizować dla wszystkich finalistów wycieczkę do stolicy Rosji. Przypomnijmy, że w Festiwalu udział wzięło blisko 2 tysiące uczniów z całego świata. Bartosz znalazł się w gronie 138 finalistów!

Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki!