25 listopada został ustanowiony Światowym Dniem Pluszowego Misia w 2002 r., kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

                                       Historia niezwykłej maskotki

Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Dziś PLUSZOWY MIŚ to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek, bywa największym przyjacielem dziecka.

W tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, uczniowie
i nauczyciele SP 29, obchodzili Święto Misia w swoich domach.
Zdjęcia ulubionych pluszaków można obejrzeć w naszej prezentacji.